Bu incelememizde SteelSeries QcK Prism modelini tasarım, teknik özellikler, artılar ve eksileri, fiyatı vb. detayları gözden geçirip oldukça ilgi gören ürüne yakından bakacağız.

SteelSeries piyasada bulunan bir çok mouse pad modellerinden daha iyi bir mouse pad geliştirdi. Hiçbir firmanın bu teknolojiye uygun bir mouse pad tasarlamadığının farkına varan SteelSeries çift dokulu yüzeyi ile bir ilke imza attı. Corsair veya Razer gibi dev markaların yapamadığını yapan ayrıca oldukça kullanışlı olan hem plastik yani polimerden hemde mikro dokulu bez olan normal bir mouse pad piyasaya sürdü. QcK Prizm’in kullanılabilir yüzey alanı 320 mm ve 270 mm genişliğindedir. Hemen hemen tüm mouse pad modellerine göre aynı sayılacak bir yüzeyi alanı var diyebiliriz. Aslında oldukça geniş bir alana sahip diyebiliriz, oyuncu için alan konusunda pek çok çeşitli öğeler bulunmakta fakat bazı kullanıcılara bu yeterli gelmemektedir.

Sadece bir oyun değil bütün oyunlarda mouse kullanımını göze almak gerekir bazen fareyi yavaş hareket ettirmeniz bazende hızlı hareket ettireceğiniz oyunlar olacaktır hepsini hesap ederek bu ürünü tasarlayan SteelSeries bir çok kullanıcının beğenisini kazanmıştır. Mouse pad’in tasarımına değinecek olursak ön yüzü bahsettiğimiz gibi çift taraflıdır ayrıca kenarlarında bulunan tam 12 adet RGB ışıklandırma oldukça şık bir hava katıyor diyebiliriz. Sabahları canlı renkler kullanmazsanız çok belli olmayacaktır fakat geceleri milyonlarca renk seçeneği bulundurmasıyla ve bunların hepsini siz kendinize göre seçiyor olmanız gerçekten zevk verici. Evet çoğu zaman fareye bakmayacaksınız fakat o renklerin dağılışı ve birden fazla efektler ile istediğiniz zaman değiştirme yapabileceksiniz.

SteelSeries QcK Prism‘in hiç mi olumsuz yanı yok diyebilirsiniz hemen aklınızdaki bu soruya aydınlık getirelim, Corsair ve Razer gibi ünlü markaların buna benzer ürünlerinde kullandığı kablolar genellikle örgülüdür. Örgülü olması hem daha uzun ömürlü bir kullanış sağlayacaktır hemde dayanıklılığı artıracaktır fakat burada gördüğümüz plastik bir kablo bu ürünü alırken bir daha düşünmemizi sağlıyor. Tabii ki çok kötü bir yapısı yok fakat uzun ömürlü olur mu orasını bilemeyiz. Şık bir tasarıma sahip olan QcK Prism’in kablo çıkış yerinin mouse pad’in sol tarafında olması dikkatimizi çekiyor. Çoğu üründe genelde sağda veya solda değilde üst kısmında olurdu bu büyük bir artı neden diye soracak olursanız oyun oynarken fareniz sürekli üst kısmına çarpar ve size rahatsızlık verir.

SteelSeries bunu düşünmüş ve sol tarafta kablo çıkış yerini konumlandırmış ayrıca kendi logosunu da eklemeyi ihmal etmemiş. QcK Prism‘in alt tarafı tamamen düz bir kauçuk tabandan oluşmakta bunun faydası ise sabit durmayı sağlar ve kaymasını önler. Yazılım kısmına değinecek olursak QcK Prism, tüm SteelSeries cihazlarınızı tek bir kullanışlı uygulamada yapılandırmak için kullanılan bir merkezi yazılım parçası olan SteelSeries Engine 3 ile kontrol edilir. Bu program sayesinde zevkinize uygun ayarlamaları yapabileceksiniz. Tabii ki bu programa da SteelSeries’in sitesinden ulaşmanız mümkün.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo