SteelSeries Rival 100 İncelemesi

Beğeni Sayısı+33

129.00 TL

En uygun satıcı: mediamarkt.com.trmediamarkt.com.tr
EN İYİ FİYAT
Fiyat Düştüğünde Bilgilendir
×
Fiyat düştüğünde bana haber ver
Ürün için Uyarı Ayarla: Mediamarkt - 129.00 TL

Oyuncu faresi incelemesinde fiyat performans ürünü olan SteelSeries Rival 100 faresini inceledik. Cihazın artıları eksileri, hassasiyet için DPI, fiyat, ergonomi ve birçok detayını sizler için bir araya getirdik.

SteelSeries çıkardığı farelerden biri olan Rival 100, oyun tutkunları için oldukça popüler. Bütçesi az olan kullanıcılar için gerçekten muhteşem fiyat performans mouse modellerinden biri. Kullanıcılar fare almak için uzun bir araştırma yapıyorlar uzun ömürlü kullanışlı uygun fiyatlı ve kendi zevkine uygun bir fare bulmak gerçekten çaba gerektiriyor ve kısa zamanda buna karar da vermemenizi öneririz araştırma şart.

ARTILARI:

 • Hafif, sade ve kulanışlı
 • Tutuşu güçlü, konforlu
 • Tepki süresi oldukça kısa
 • Yan tıklara fonksiyon atayabilme

EKSİLERİ:

 • Boyutu biraz daha büyük olabilirdi
 • Çok fazla kullanımda üst deri soyuluyor

Optik fare denince DPI ve CPI olarak iki kavram var. CPI nedir aslında DPI ile birebir aynı şey açılımı ise Dot Per Inch yani inc başına düşen nokta sayısı ama CPI olarak öne çıkıyor bir çizgideki nokta sayısına tekabül ediyor. CPI nedir ne işe yarar diye düşünecek olursak aslında pek de bir işe yaramaz 10k dpı mouseler çıkıyor aslında 1600 1200 üstünü kimse kullanmıyor.

Büyük firmalar fare açısından geliştirmek için pek bir şey bulamazlar ya kullanışını daha güzel bir hale getirecek ya da dpı ayarını artıracak ki günümüzde 15K dpı ayarı olan fareler var fakat hiç bir kullanıcı 5k dan fazlasını kullanmıyor. Bu olay sadece pazarlama açısından firmaların öne geçmesini sağlıyor 2k dpı ayarı olan bir mouse size her oyunda yetecektir emin olun. Basma hissiyatını artırdık işte hassaslık oranını dengeledik yerine dpı artırıyolar. En çok FPS türü oyunlarda daha önemli olan ve örnek verecek olursak, Cs Go için oyun içinden dpi oranını düşürüyorlar en az noktaya kadar getiriyorlar mouse de ise dpi oranını en fazlaya getiriyorlar böylece denge sağlamış oluyorlar.

Optik ve Lazer kavramına gelecek olursak oyuncu farelerinin altında veya kutusunda gaming lazer diye belirtilir. Bu ise ise optik okuyucuya göre daha iyidir ama bu şu demek değil optikler kötüdür anlamına da gelmez lazere göre düşük seviyede kalır tabi ki bu fiyata da yansır fakat optiğe göre fareler de üretilir. Lazer kavramında hata oranı en aşağı indirgemeye çalışıyorlar ve farklı yüzeylerde çalışma olasılığı artıyor.

Rival 100 oyuncu faresi 30 milyon tıklama kapasitesine sahip, RGB aydınlatması mevcut, ağırlığı 92 gram, 6 butona sahip, ergonomik sağ el için boyutlandırılmış, tutamak stili olarak claw, palm ve parmak ucu kullananlar için tasarlanmıştır. 4000 DPI’a kadar çıkartılabilir. Bu size kalmış, kablo uzunlu ise 1.8 m. SteelSeries Rival 100, 5 çeşit renge sahip bunlar ise; siyah beyaz kırmızı ve yeşildir.

 

İncelemede ekibi olarak bizim önerimiz elinize hangi mouse daha rahat geliyor ve hangisi ile daha iyi oynarım diyorsanız onu alın. Fiyat ve DPI sizi etkileyecektir tabi ki, gidip teknoloji mağazalarında bizzat kendiniz elinize alıp deneyin elinize oturanı alın. Wireless mouse da alabilirsiniz fakat şarj sorunu çok açık bir şekilde kullanıcıyı rahatsız ediyor. Bizim tercihimiz oyuncu mouseleri için kabloludan yana fakat kabloluda da kablosuzda da aynı gecikme yaşanıyor o yandan bir düşünceniz olmasın bu birazda sizin zevkinize kalmış. SteelSeries Rival 100 en ucuza satın almak için yukarıda sizlere belirttiğimiz linklerden ulaşabilirsiniz. Diğer mouse incelemelerine sitemiz üzerinden bakabilirsiniz.

7 Toplam Puan
İnceleme Puanı

SteelSeries Rival 100 oyuncu mousesini inceledik tasarım,teknik detaylar,kullanım, incelediğimizde vereceğimiz puan aşağıdadır.

Tasarım
7
Teknik Özellikler
6
Kullanım
8
Hassasiyet için DPI
8.5
ARTILARI
 • Hafif, sade ve kullanışlı
 • Tutuşu güçlü, konforlu
 • Tepki süresi oldukça kısa
 • Yan tıklara fonksiyon atayabilme
EKSİLERİ
 • Boyutu biraz daha büyük olabilirdi
 • Çok fazla kullanımda üst deri soyuluyor
Mağaza Oyu: 4.78 (9 oylar)
Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo