SteelSeries Rival 310 İnceleme

Beğeni Sayısı+11

319.00 TL

En uygun satıcı: gameekstra.comgameekstra.com
EN İYİ FİYAT

Muhteşem tasarım ve özellikleri ile SteelSeries Rival 310 faresini inceledik. Cihazın artıları eksileri, hassasiyet için DPI, fiyat, ergonomi ve birçok detayını sizler için bir araya getirdik.

SteelSeries Rival 310 modeliyle oyuncu ekipmanları piyasasında adeta bir bomba etkisi oluşturmuştur. Bu çok tutulan ürünün tasarımı kullanışı ve içindeki teknik donanımıyla oldukça güçlü bir yapıdadır. Ayrıca 32-bit ARM CPU‘yu çalıştırıyor ve tüm sensör işlemlerinin cihaz üzerinde gerçekleştirilmesine izin veriyor bunun sonucunda herhangi bir gecikmenin önüne geçmiş oluyor. E-spor’da oldukça sık gördüğümüz Rival 310’u neden bu kadar çok tercih edildiğini sizlere detaylı bir şekilde anlatacağız. Merak edenler yazımızın tamamını okuyabilirler.

T

Tasarım

Tasarım kısmına geçmeden önce her incelememizde yaptığımızda gibi kutunun içeriğine yakından bakalım. Rival 310‘un havalı tasarımını kapakta ön içerik olarak veren SteelSeries firması yine her ürününde kulladığı turuncu siyah renklerinden vazgeçmemiştir. Kutunun arka kısmında kısaca teknik detaylardan bahsedildiğini söyleyip yavaş yavaş farenin dizaynına geçelim. Rival 310 tasarlanırken sadece iki tür mouse kullanan oyuncular için tasarlandı. Palm ve claw tarzı mouse kullanan oyuncular bu ürünü rahatlıkla kullanabilirler fakat diğer kullanıcılar ise herhangi bir mouse alırken bu gibi özelliklere dikkat etmelidir.

Bir ürüne para veriyorsunuz ve kullanamadıktan sonra ne fayda göreceksiniz bunun yerine iyice incelemek detaylı bakmak en mantıklısı bizde sizler için araştırdık ve bu sonuçları elde ettik. Kaydırma tekerleğine baktığımızda tasarımı aynı motor tekerleğine benziyor diyebiliriz. Bu sayede tırtıklı yapısı ile parmağınız tekerleğe tam oturur herhangi bir kayma yada terleme yapmaz. Tıklama tuşları eşit boyutta değildir sağ el kullananlar için tasarlanmış olan Rival 310 mouse modelinin sağ tıklama bölümü daha büyüktür.Her iki taraf da içe doğru bükülmüş durumda kutudan çıkar. Bu da oyuncu farelerinin genel bir özelliği diyebiliriz. Rival 310’da kullanılan malzeme parmak izi tutmaz ve fiber takviyeli plastiklerden yapılmıştır ve mat bir doku kullanılmıştır.

Bu farenin tarzı aslında Rival 300 ve Rival 100 karışımı diyebiliriz çünkü göbek bölümü biraz yüksek olup sağa doğru açı verilmiştir. Rival 100 ve Rival 300’e bakarsanız ikisinin ortak özelliği olacağını göreceksinizdir. Yine göbek bölümünde RGB olan bir SteelSeries logosu bizleri karşılıyor. Alt kısma bakacak olursak gayet sade bir şekilde dizayn edildiğini görüyoruz 3 adet kauçuk taban bulunmakta bunların ikisi küçük birisi büyük olmak üzere. USB kablosu Rival 300’de kullanılan esnek plastik bir yapı kullanılmıştır. Tabii ki bu sağlamdır fakat her zaman örgülüden yanadır bizim tercihimiz. Ayrıca bu kablo 2 M uzunluğunda olup adeta kablosuz bir fare gibi kullanabileceksiniz.

T

Teknik Özellikler

Rival 310’u kullanıcıların bu kadar tercih etmesinin asıl sebebi yazının başında da dediğimiz gibi teknik donanımıdır. Güçlü bir 32-bit ARM işlemcisi ile güçlendirilmiştir bu da FPS oyunlarında maksimum hızı oyuncuya sağlamaktır. SteelSeries Engine programı ile tüm performansı ve RGB ayarlarını doğrudan fareye kaydedebilirsiniz ayrıca bu ayarları da kendinize göre özelleştirmeniz mümkün. Prism Sync özelliği sayesinde SteelSeries yapımı olan bütün ekipmanlarda led ışıklarını çeşitlendirebilirsiniz. Birden fazla renk seçeneği bulunmakta isterseniz kendiniz ayarlayabilirsiniz yada ayarlı profilleri kullanabilirsiniz. SteelSeries TrueMove3 sensör teknolojisi ile anında yanıt alacaksınız. Espor’da kullanılmasının bir başka özelliği ise bu TrueMove3 donanımına sahip olması.

Bu farenin dayanıklı ve uzun süre olmasının belli ki bir sebebi var, omron teknolojisi ile tasarlanan Rival 310, 50 milyon tıklamaya kadar dayanabiliyor. Uzun ömürlü olan bu tuşların tabii ki rahat olması en önemli detaylarından bir tanesi. 100 ve 12000 arası değişen DPI sayesinde hangi ayarlarda daha rahat ve akıcı oynuyorsanız onu seçebileceksiniz. Geniş bir DPI ayarı olması kullanıcı sıkalasını da genişletiyor. 12000 DPI ayarında kimse kullanmayacaktır. Bundan eminiz fakat bu rakam biraz da SteelSeries’in amacı piyasada gösteriş yapmak olduğunu düşünüyoruz. 2 adet RGB böylesi ve 6 adet tuş sayısı bulunmaktadır. Ağırlığı 88 gram Uzunluğu ise 127 m’dir. SteelSeries bu ürünü çoğu işletim sisteminde kullanılması için tasarladı Windows, Mac ve Linux’da çalışır durumda.

S

Sonuç

Rakip 310 tasarımının her yönü ile adeta ilgiyi çekiyor. Kendini kanıtlamış bir oyuncu faresini olarak üstün bir donanıma sahip ayrıca bu bir fiyat performans ürünü olduğunu belirtelim. Şaşırtıcı derecede hafif ve ele tam oturması ile oyuncuların tam istediği bir ekipman. Kullanıcıların RGB bir mouse seçmek istemesi son dönemde artmış durumda. Rival 310‘da hem RGB özellikler var hemde 50 milyon tıklamaya kadar dayanması ile oyuncuya güven veriyor.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo