SteelSeries Rival 600 İncelemesi

Beğeni Sayısı+13

362.00 TL

En uygun satıcı: sinerji.gen.trsinerji.gen.tr
EN İYİ FİYAT

Muhteşem tasarım ve özellikleri ile SteelSeries Rival 600 faresini inceledik. Cihazın artıları eksileri, hassasiyet için DPI, fiyat, ergonomi ve birçok detayını sizler için bir araya getirdik.

Oyun fareleri için çok fazla seçenek vardır doğrusunu seçmek uzun zamanlarınızı alabilir. SteelSeries firması yenilikçilik vizyonuyla hareket etmeye devam ediyor bu yüzden kaliteli ve daha kullanışlı ürünler piyasaya sürüyor. Bu yeni fare, iki optik sensöre sahip olması bakımından türünün ilk örneği diyebiliriz. Sağ el için tasarlanmış olan Rival 600 aydınlatma özelliğiyle göz kamaştırıyor. Rival 600 güzel görünüyor, harika hissetmenizi sağlıyor, neredeyse eşsiz bir performans sunuyor ve piyasadaki en detaylı özelleştirme seçeneklerinden bazılarını bizlere sunuyor. Bu yazımızda sizlere SteelSeries markasının Rival 600 faresini sizlere tanıtacağız.

ARTILARI:

  • Hoş tasarım
  • Çift sensör
  • Güzel aydınlatma
  • Ayarlanabilir ağırlıklar

EKSİLERİ:

  • Fiyat

T

Tasarım ve Teknik Özellikler

Rival 600 hakkında ilk fark edilen şeylerden biri de şık olması. Farenin merkezini saran iki adet RGB LED şerit bulunuyor ve elinizin avuç içi kısmına gelecek bölgede ise aydınlatmalı SteelSeries logosu bizleri karşılamakla birlikte istediğinizi rengi ayarlamanıza da olanak sağlıyor.

SteelSeries Rival 600

SteelSeries hem görselliğe hemde iç donanıma önem vermiştir diğer firmalar gibi birinden kısıp diğerinin artırmamıştır. Üç ayrı aydınlatma bölgesiyle gece odanıza adeta bir kulüpteymişsiniz gibi bir hava katabilir. SteelSeries Rival 600 oyuncu faresinin detaylarından bahsedecek olursak çıkarılabilir bir kablosuyla kullanıcıyla buluşuyor. Buda size daha rahat taşınabilir bir fare olduğunu gösteriyor. SteelSeries oyuncu farelerinde tıklama ömrünü ciddi sayılara çıkarmaya devam ediyor.

Kullanıcı aldığı ürünü en az 2 sene kullanmakta ve oyuncular için sürekli elinin altında olduğu bir cihaz olarak düşünürsek neden 60 milyon tıklamaya kadar dayandığını anlamak zor değil. Bunun dışında fare tekerleği de oldukça rahat ve arkasında bulunan CPI geçişini sağlayacak bir düğme bulunuyor. Farenin solunda bulunan üç adet atayabileceğiniz tuş yapılandırması duruyor baş parmağınız için tasarlanmıştır oyunlarda ekipman değişimini hızlı yapabilmenizi sağlayıp sizin daha atik olmanıza yardımcı oluyor.

SteelSeries firması bu üründe ağırlığı ayarlamayı kullanıcıya bırakmıştır fare kutudan 96 gram şeklinde çıkıyor fakat 128 grama kadar artırabilmeniz mümkün hale gelir. Zarif ve oldukça kullanışlı bir cihaz tasarlamışlardır. Bunun dışında insandan insana değişen tutuş şekillerinden bahsedecek olursak pençe tutuş avuç içi tutuşu olmak üzere iki özelliği de kullanan oyuncular için yapılandırılmıştır. Rival 310‘nu biraz andırmaktadır fakat tasarım yönünde büyük gelişme göstermiştir Rival 600 modelinde SteelSeries firması. Fakat kablosu örgülü değildir oyuncudan oyuncuya değişir burada önem verme meselesi bazıları için eksi olsa da bazıları için de bu artı olarak sayılabiliyor.

SteelSeries Rival 600

Çoğu oyun faresi, tek bir birincil sensörden uzaklığı algılarken, Rival 600, dünyanın en düşük ve en doğru kaldırma mesafesini elde etmek için son teknoloji özel bir derinlik sensörü ile karşımıza çıkıyor. 32-bit ARM işlemcisi buluna SteelSeries Rival 600’de artık gecikme süreniz minimuma indirgenmiş durumda. Dpi artışları 12.000‘e kadar ulaşabilmekte. İşletim sistemi ise Windows, Mac ve Linux için uyumlu hale getirilmiştir.

T

Sonuç

SteelSeries Rival 600 hem esport oyuncularına hemde kendini geliştirmek isteyen oyun severlere hitap eden geniş özelliklere sahip oldukça şık bir oyunsu faresidir. Bu zamana kadar gördüğünüz en iyi farelerden biri olabilir çünkü teknik donanımıyla gerçekten göz kamaştırıyor. Bu, SteelSeries‘in bugüne kadarki en iyi özelleştirilebilir faresi olmakla birlikte ilk çift sensöre sahip olan bir oyun ekipmanıdır. Performansı kesinlikle fiyatının önüne geçmemeli bu fiyat bu fareye az bile sizde kullandığınızda bizi daha iyi anlayacaksınız. Diğer mouse incelemelerine sitemiz üzerinden bakabilirsiniz.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo