SteelSeries Rival 700 İnceleme

Beğeni Sayısı+6

449.90 TL

En uygun satıcı: n11.comn11.com
EN İYİ FİYAT

Muhteşem tasarım ve özellikleri ile SteelSeries Rival 700 faresini inceledik. Cihazın artıları eksileri, hassasiyet için DPI, fiyat, ergonomi ve birçok detayını sizler için bir araya getirdik.

SteelSeries eskiden sadece mouse pad üretirken şirket geliştikçe daha farklı alanlarda kendilerini geliştirmişlerdir. Oyuncu ekipmanları konusunda yıllardır birçok kullanıcının severek tercih ettiği markalardan bir tanesi olan SteelSeries, kaliteli donanımlarıyla farkını ortaya koymuştur. Şu anda incelediğimiz ürün teknolojiye ayna tutmuş diyebiliriz. Tasarımında yer alan OLED ekran sayesinde DPI oranı veya sensitivity gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. Oyuncu ekipmanlarında kendini kanıtlamış olan SteelSeries yeni nesil ekipmanı olarak Rival 700‘ü kullanıcılara sunmuştur.

SteelSeries Rival 700 inceleme

S

SteelSeries Rival 700 Tasarım

Son teknoloji bu oyuncu faresinin tasarım detaylarına yakından bakmadan önce kutu açılımına beraber bakalım. Kutu tasarımı ile başlayacak olursak oldukça şık bir kutu kullanıcılara sunulmuştur. Kutunun yüzeyinde bulunan turuncu siyah renkler artık SteelSeries ile bütünleşmiş bir durumda olduğu için bütün ekipmanlarında görmemiz olasıdır. Kutunun ön yüzeyinde görseli yer alırken arka ve üst kısımda bilgileri bulabilirsiniz. Kutuyu açtığımızda bir kutu daha çıkmaktadır. Yine turuncu siyah renkleri çapraz bir şekilde yansıtılmıştır. Kutunun içindekilerden bahsedecek olursak yumuşak PVC kısa kablo ile örgülü uzun kablo bizleri karşılayan unsurlar arasında yer alırken kutuların olmazsa olmazı hızlı başlangıç kılavuzunu unutmamak gerek.

SteelSeries Rival 700 incelemede

Oyuncu faresinin en önemli özelliklerinden bir tanesi de ele tam bir şekilde oturuyor olmasıdır. SteelSeries bunu düşünmüş olup düz bir fare tasarlamak yerine hafif kavis verilerek ele tam oturulacak bir yapı elde etmişlerdir. Küçük bir detay bulunuyor bu detay ise Rival 700’ü sadece sağ el olanlar kullanabileceği yönündedir. Rival 700‘ün üst kısmında yer alan dokuyla yan kısımda yer alan dokular farklıdır. Yandakiler ele tam oturduğunda herhangi bir kayma yaşanmaması ve oyunlarda daha iyi kontrol edebilmeniz için tasarlanmıştır.

SteelSeries Rival 700 mouse

SteelSeries üzerinde bulunan logo RGB aydınlatma olup o aparatın çıkarılabildiğini ve değiştirebileceğinizi de söylemekte fayda var. Fare üzerinde 7 adet tuş bulunmaktadır. Tıklama alanındaki tuşlar mekanik olup 30 milyon tıklamaya kadar dayanabilmektedir. Açıklamada bahsettiğimiz farenin sol tuşunun hemen altında konumlandırılan Oled ekran sayesinde bir çok bilgiye ulaşabilir aynı zamanda daha şık bir yapıya kavuşur. Onun haricinde kablolama oldukça sağlam olup hafif hasarlara karşı kolay kolay kopmayacaktır böylelikle daha uzun vadede kullanabilirsiniz.

SteelSeries Rival 700 review

S

SteelSeries Rival 700 Teknik Özellikleri

Bu son nesil oyuncu faresinin teknik donanımına geçecek olursak ilk olarak titreşiminden başlayalım. Elinizin tam avuç içine gelen kısma yerleştirilmiş olan dokunsal uyarılar sayesinde fark edemediğiniz detaylar sizi uyarmaktadır bunlar oyun oynarken başka bir yere baktığınızda fakat birisi sizi öldürürken uyarı verdiği gibi farkında olmanıza olanak sağlar. Optik bir fare olan Rival 700, 1 ms sorgulama oranıyla yani geri bildirimi ile anında tepki verebilmektedir. 16.000 CPI oranına sahiptir bazı kullanıcılar neden DPI değil dese de ikisinin arasında bir fark olmadığını neredeyse aynı olduğunu belirtelim. İstediğini CPI oranına ayarlayabilir böylelikle oyunlarda daha başarılı bir performans gösterebilir. RGB aydınlatmaya sahip olan 16.8 milyon renk seçeneğine SteelSeries Engine programı ile erişebilir istediği rengi fareye yansıtabilir kullanıcılar.

SteelSeries Rival 700

S

SteelSeries Rival 700 Fiyatı

16.000 CPI oranına sahip olan bu yeni nesil oyuncu faresi oldukça kullanışlı diyebiliriz. Ergonomik yapısı ile uzun süre kullanımda ağrı yapmaz ve bunun yanında terlemelere yol açmaz. Çoğu oyuncu faresinde olmayan bir özellik ise kenarda bulunan OLED ekranıdır bu ekran sayesinde programı açmadan bilgilere ulaşabilirsiniz.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo