uTorrent İnceleme

uTorrent İnceleme
Beğeni Sayısı+20
Beğeni Sayısı+20

Utorrent programını artıları, eksileri, özellikleri ve kullanımı hakkında kısa bir inceleme yaptık.Torrent, paylaşımın en cömert ve en kuralsız olduğu paylaşım alanlarından biri olarak öne çıkmaktadır. Bu alanda kural ya da engel bulunmadığı için videolar, görseller, programlar, oyunlar ve çok daha fazlası sürekli olarak indirilebilmektedir. Fakat bu özel ortama girebilmek için özel bir programa ihtiyaç duyulmaktadır.

U

Torrent Nedir?

Özel programın aslında adı sistemin de kendi adı olmuştur. Bu nedenle torrent kavramı dünyanın her yerinde aynı isim ve mantıkla çalışmaktadır. Ücretsiz veri indirme ya da paylaşma olanağı sunulan bu dünya da dosya yükleme siteleri paypass edilerek kullanıcıların bilgisayarlarının açık olduğu dönemlerde veri upload merkezi olarak çalışmasına olanak sağlar. Bu sayede torrent mantığı çalışmaya başlamaktadır.

utorrent

U

Utorrent Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Utorrent hizmet veren en popüler torrent uygulamasıdır. Bu alanda da aynı internet tarayıcılarının yaşadığı benzer bir rekabet söz konusu olsa da bu alanda başarıyı yakalayan sistem utorrent olmuştur. Utorrent nasıl kullanılır? Kullanıcıların aklını kurcalayan en önemli soruların başında yer alırken kullanmak için öncelikle internet tarayıcı aracılığı ile Utorrent programının indirilmesi gerektiğini söylemek en doğru giriş olacaktır. Ardından yine internet üzerinde indirmek istediğiniz dosyanın torrent linkini bulmanız gerekmektedir. Dünya üzerinde pek çok büyük özgün kaynak söz konusu indirme torrent bağlantı linklerini sunmaktadır. Bu nedenle internette aradığınız kaynağın adı ve torrent sözcüklerini birleştirerek bir arama yapmanız sonuca ulaşmak için yeterli olacaktır.
İnternet hızı yavaş olan herkesin aklına gelen ilk soru utorrent nasıl hızlandırılır? Çünkü gerçekten bu mümkün olan bir işlemdir. Utorrent hızlandırma işlemi için Utorret ayarlar menüsünden bağlantılar seçeneğine geçiş yapmanız ve burada bağlantı hızlarını ayarlama seçeneğine ulaşmanız yeterli olacaktır. Bu nokta da indirmeleri limitsiz yapmanız ve yüklemeleri 0.2 olarak yazmanız indirme hızınızı maksimuma çıkartırken yükleme hızını neredeyse sıfırlamış olacaktır.

Utorrent eşlere bağlanılıyor hatası öncelikli olarak hızdan kaynaklı olarak düşünülse de sorun torrent bağlantı linkinin geçersiz kalması ya da daha güncel bir versiyonunun yayınlanmasından kaynaklanabilmektedir. Bu nedenle güncel linki bulmanız sorununuzu çözmenizi sağlayacak ve Torrent indirmeleri yapmanıza olanak sağlayacaktır. Ayrıca diğer yazılım incelemelerimiz için sitemizde araştırma yapabilirsiniz.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo