Xiaomi Mi Akıllı Robot Süpürge İnceleme

7

Bu incelememizde Xiaomi Mi Akıllı Robot Süpürge modelini tasarım, teknik özellikler, artılar ve eksileri, fiyatı vb. detayları gözden geçirip oldukça ilgi gören ürüne yakından bakacağız.

Teknolojinin gelişmesiyle hayatımızı kolaylaştıran birçok ürün üretilmeye başlanmıştır. Vaktimizin büyük bir kısmını alan yorucu işler veya yapmamız gerekenleri artık cihazların bir komutla yapabilmesi büyük bir avantaj. Öğrencilerin veya ev hanımlarının yapmaktan keyif almadığı ve üşendiği bir iş olan ev süpürmek artık çok basit. Xiaomi Mi Akıllı Robot Süpürge sayesinde tek komutla evinizi tarayıp tek bir tüy veya toz kalmayacak şekilde sizin 3 saatte yapacağınız işi 1 saat veya daha kısa sürede halletmesidir. Sadece üşengeçlik değil sağlık içinde büyük avantaj sağlamaktadır. Eğilip büküldüğünüzde sağlığınızı olumsuz etkileyeceği gibi kronik rahatsızlıklara da sebebiyet verebilir.

T

Tasarım

Teknik özelliklerine bahsetmeden önce tasarımında ne gibi detaylar göze çarpıyor ilk olarak bundan bahsedelim, tabii ki kutu içeriğini de belirttikten sonra. Satın aldığınızda karton bir kutuda sizlere gelen cihaza ulaşmak için karton kutunun altında asıl kutusunu açmanız gerekir. Kutuyu açtığınız sağlam strafor köpüklerle karşılaşacaksınız buda herhangi oluşabilecek hasarlara karşı yapılmıştır. paket içeriğinde robot süpürge, adaptör ve bir adet şarj yuvası bulunmaktadır. Dizayn kısmından da bahsedecek olursak beyaz bir renk ile kaplanan bu cihazın birden fazla fonksiyonu bulunmaktadır. Alt kısmında hız ölçer, fan hızı sensörü, ivmeölçer, uçurum sensörü ve elektronik pusula yer almaktadır. Ön kısmında ise lazer mesafe sensörü, duvar sensörü, çöp kovası sensörü, çarpışma sensörü ve ultrasonik bir radar sensörü bulunmaktadır.

Xiaomi Mi Akıllı Robot Süpürge

T

Teknik Özellikleri

Xiaomi Mi Akıllı Robot Süpürgenin teknik özellikleri saymakla bitmeyecek cinsten diyebiliriz. Bunlardan ilki ile başlayacak olursak eş zamanlı lokalizasyon ve haritalama algoritması sayesinde önceden evi tarar ve nereleri süpüreceğine karar verir ayrıca Xiaomi’nin akıllı uygulamasından da nereleri taradığını görebilirsiniz. Temizliğe başladığı andan itibaren onu kendi haline bırakın temizliği bitirdiği anda şarj istasyonuna geri dönerek otomatik şarj sistemi ile kendini şarj etmeye başlayacaktır. Bünyesinde bulundurduğu 1800pa emme gücü ile oldukça kuvvetli bir çekiş performansı sunup kirleri yerde bırakmaz. Akıllı tarama sisteminin yanında düşük gürültü özelliği ile temizlik sırasında sizi rahatsız etmeyecektir.

Xiaomi Mi Akıllı Robot Süpürge inceleme

F

Fiyat ve Sonuç

Genel olarak değerlendirecek olursak insan yaşamını kolaylaştırması en büyük avantajlar arasında sayılmaktadır. Siz Android telefonunuzdan takip ederken o bütün işi halledecektir. Ayrıca 5200 mAh bataryaya sahip olmaması kolay kolay şarjının bitmeyeceğinin bir göstergesidir. İçinde bulundurduğu birden fazla sensör ve üç işlemcinin yer alması bir akıllı süpürgeye göre oldukça performanslı diyebiliriz.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo