Xiaomi Mi Band 2 Akıllı Bileklik İnceleme

9
7.5 Toplam Puan

36.20 TL

En uygun satıcı: gearbest.comgearbest.com
EN İYİ FİYAT
  • Oldukça rahat
  • Çok fonksiyonlu
  • Hafif
  • Ucuz

Bu incelememizde Xiaomi Mi Band 2 modelini tasarım, teknik özellikler, artılar ve eksileri, fiyatı vb. detayları gözden geçirip oldukça ilgi göre ürüne yakından bakacağız.

Üzerimizde taşıyabileceğimiz teknolojik ürünler günlük yaşantımızda yer edinmeye devam ediyor. Bunlardan bir tanesi de kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilen akıllı bilekliklerdir. Aslında akıllı bileklik demek pek doğru sayılmaz neden diye sorarsanız müzik çalma yetkisi yoktur veya GPS özelliği bulunmamaktadır akıllı bilekliklerde. Genelde spor yapmayı sevenlerin tarafında büyük ilgi göre bu ürünler günlük yaşantımızı kolaylaştırmakla birlikte size hayatınız ve yaptıklarınızla ilgili neredeyse bütün bilgileri aktarıyor.

T

Tasarım

Xiaomi Mi Band 2 diğer akıllı bilekliklere göre oldukça şık ve sade bir yapıya sahiptir. Ayrıca ekran yapısı ve fiziksel dokunma tuşu yeterince sağlam tasarlanmış ve uzun yıllar bileğinizde büyük bir hasar olmadıkça sağlam kalacaktır. Bu ürünü aldığımızda üstünde gelecek olan kordon plastik bir yapıdadır eğer derisinde bu gibi plastiklere alerjisi olan kullanıcılar varsa bir daha düşünmeleri gerekmekte ya da diğer farklı uygun kordonlarla değiştirebilir. Çok hafif bir ağırlığı bulunmakta yaklaşık 7 gram gibi bir hafifliğe sahip ve kolunuzu ağrıtmaz. Xiaomi Mi Band 2 sadece siyah renkle gelmiyor birden fazla renk seçeneği bulunmakta bunlar ise mavi, pembe, siyah, turkuaz, turuncu ve yeşil olmak üzere 6 farklı renge sahip. Ekran boyutu ise 0.42 inç ile diğerlerine göre biraz küçük kalmaktadır. Dikdörtgen bir yapıya sahip olan bu ürün Alüminyum + Polikarbonat ile yapılandırılmış olmaktadır.

T

Teknik Özellikleri

Akıllı bileklikler akıllı saatlere kıyasla işlevsiz görülebilir fakat bir çok açıdan da olumlu yönleri bulunmakta. Fiyatına oranla bu teknolojik bir ürünün bu kadar fonksiyona sahip olması şaşırtıcı adeta. Sizlere teknik donanımından biraz söz etmek istiyoruz. En önemli özelliklerinden biri ise pilidir. 76 mAh değerinde pil kapasitesi bulunmakta bu rakam sizleri şaşırtmasın bu akıllı saatin şarzı tam 1 ay gitmektedir. Ayrıca suya dayanıklı olması, siz duş alırken veya elinizi yıkarken hiçbir hasarın oluşmamasına olanak sağlıyor fakat denizde denemeyiniz. Telefona kuracağınız yazılımı ile birden çok özelliğini kullanabilir hale geleceksiniz. Alarmlar, gelen arama bildirimi, gelen sms bildirimi, ile alert (Hareketsizlik Uyarısı), kalori takibi, saat gösterimi, telefonun ekran kilidini açma, uygulama bildirimlerini görüntüleme, uyku monitörü gibi özellikler iOS ve Android uygulamasında bulunmakta. 2016 sürümü olan Mi Band 2’de GPS yok sadece Bluetooth yer almakta. Ayrıca kalp hızını ölçmeye yarayan sensörler bu cihazda yer almaktadır.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo