Xiaomi Mi Pad 4 İnceleme

7
8 Toplam Puan

2,076.00 TL

En uygun satıcı: gearbest.comgearbest.com
EN İYİ FİYAT
  • Hızlı sistem
  • Güçlü donanım
  • Şık tasarım

Bu incelememizde Xiaomi Mi Pad 4 modelini tasarım, teknik özellikler, artılar ve eksileri, fiyatı vb. detayları gözden geçirip oldukça ilgi gören ürüne yakından bakacağız.

Dünyanın dördüncü akıllı telefon üreticisi olan Xiaomi geçtiğimiz yıllarda tablet üretimiyle gündeme gelmişti. Daha çok geliştirdiği teknoloji sayesinde kullanıcılardan tam not alıp fiyatları normal seviyede tutmak, bu şirketin yükselmesinde en büyük etkenlerden bir tanesidir. Tablet üretiminde bir çok firmanın önüne geçmiş olup hem tasarımıyla hemde bünyesinde bulundurduğu teknik donanımıyla en çok tercih edilenler arasında yer almıştır.

Xiaomi Mi Pad olarak tanıttığı tableti çıkaran bu firma teknolojinin ilerlemesiyle bu cihazda bir seri yapmaya karar vermiştir. Yakın tarihte de çıkarttığı Xiaomi Mi Pad 4 modelini sizler için bu yazıda derledik.

Xiaomi Mi Pad 4

X

Xiaomi Mi Pad 4 Tasarım

Teknik özelliklerinden bahsetmeden bu cihazın tasarımında neler varmış onlara değinelim. İlk olarak bahsedeceğimiz detay renk seçenekleridir. Xiaomi bu tablette renk sıkalasını az sayıda tutmuş olup altın ve siyah rengini seçmeleri için kullanıcılara bırakmıştır. Oldukça sade bir tasarıma giden Xiaomi, çeşitli göz yoran çizgiler kullanmamayı tercih etmiştir. Ekran boyutunun 8.0 inç olması film izlerken yada video açtığınızda keyifli bir şekilde seyretmenize olanak sağlamakla birlikte 1920 x 1200 FHD çözünürlüğe sahiptir. IPS teknolojisi sayesinde geniş görüş açıları bize aktarmaktadır. Teknik özelliklerde bahsedeceğimiz bir arkada birde önde kamera bulunmaktadır.

incelemede

X

Xiaomi Mi Pad 4 Teknik Özellikleri

Xiaomi Mi Pad 4‘ün teknik donanımından bahsedecek olursak bahsetmemiz gereken en önemli özelliklerden bir tanesi olan işlemci birimidir, burada kullanılan donanım ise Qualcomm Snapdragon 660 tercih edilmiştir. İşlemci hızı ise 2.2 Ghz ye sahip olup bununla güçlü oyunlar oynayabileceğiniz gibi grafik tasarımları da yapabilirsiniz. Xiaomi Mi Pad 4’de göze çarpan bir diğer önemli özelliği ise şarj kapasitesidir. 6000 mAh depolama alanı bulunan bu cihaz 1 günün içerisinde 12 saat video 8 saat oyun oynatabilmektedir, tabii ki bu kullanıcıdan kullanıcıya değişmektedir. Elinize tam olarak sığmasa da bir telefon gibi kullanmanıza olanak sağlamaktadır. 13 mp ve 5 mp kamerası bulunmakta olup normal çekimlerin bir seviye üstü performans sunar. Diğer teknik özelliklerinden olan ve paylaşım konusunda sıkça kullandığımız Bluetooth teknolojisinde ise 5.0 sürümü yer alıyor.

Mi Pad 4

X

Xiaomi Mi Pad 4 Fiyat ve Sonuç

Normal bir tablete oranla daha küçük sayılabilecek bir yapısı bulunan Xiaomi Mi Pad 4’ü sırf bu yüzden tercih edenlerin sayısı oldukça fazladır. Genele bakarsak bu cihazı daha çok drone kullanımında ekran çok büyük olmasın ve taşınabilir olsun düşüncesi ile alıp kullanıyorlar. Fiyat performans ürünü olan bu cihazın tasarım ve teknik detaylarını sizlere sunduk. Bizden tam not aldığını sizlere aktaralım.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo