Zula İnceleme

Zula İnceleme
Beğeni Sayısı+4
Beğeni Sayısı+4

Bu incelememizde herkesin merakla beklediği MadByte Games firmasının Zula oyununa yakından bakıyoruz. Zula oyununun taktikleri, sistem gereksinimleri, fiyatı ve daha fazlası inceleme yazımızda.

Z

Zula İnceleme Ve Oynayış

Oyuncuların büyük çoğunluğunun tercih ettiği bu oyunun yapımcıları, MadByte Games tarafından geliştirilen, Lokum Games tarafından sunulan Zula oyununu sizlere tanıtacağız. Günümüzde e spor dalında büyük turnuvalar düzenleyen bu şirket gün geçtikçe başarısının üstüne başarı ekliyor diyebiliriz. Türk yapımı olan bu oyun ilk çıkış tarihinde sadece Türkiye için oynanabilir ve e spor adına bir şeyler yapılıyor olsa da 2016 yılının haziran ayında Brezilya’da bulunan bir şirket tarafından Brezilya’da da oynanışa sunulmuştur. 22 Şubat 2015 tarihinde bu oyunu halka sunan bu şirket, kullanıcıların yoğun talebi üzerine gelişmeye ve yeni haritalar veya silahlar çıkartmaya devam ediyor.

Çıktığı günden itibaren kendi sitesinden indirebileceğiniz bir oyun olduğunu söyleyelim fakat Zula oyununun Steam ile yaptığı anlaşmadan sonra artık oyunu steam üzerinden indirebileceksiniz. Tabii ki hatırlarsınız bir dönem steam ve zula arasında anlaşmazlıklar çıkmış ve zulanın steamden kalktığını biliyoruz lakin o gibi sorunlar ortadan kalkmış ve şuanda mevcut kullanımda oyuncuları bekliyor. İncelememizin en altında belirttiğimiz gibi sistem gereksinimleri oldukça az düzeyde diyebiliriz. Birçok bilgisayarın hatta günümüz bilgisayarların çoğunda bulunan 1 GB RAM ile bu oyunu çalıştırmanız mümkün. Tabii ki bu minimum sistem gereksinimdir normal kısmı ise 2 GB RAM ve en az Geforce GT 120’yi oynarken önermektedir.

Türkiye haritasını oyunda gerçekleştiren ve 17 farklı haritaya sahip olan bu oyunda, Türk oyuncularını bağlayan en önemli özelliklerden bir tanesi de Türkiye’de bulunan bazı iller oyuna yansıtılmıştır. Birebir olmasa da büyük çoğunluğu oyunda mevcut olarak görebilirsiniz. Oyun ilk olarak sizlere belirli ekipmanlar vermektedir bunlar dörder şekilde silah ve bombalardan oluşmaktadır. Birçok oyunda gördüğümüz oyun parası ve gerçek para dediğimiz, kullanıcının oyuna aktardığı paradan oluşmaktadır. Oyun içinde biriktirdiğiniz paralar ile belirli ekipmanlara sahip olabilmektesiniz fakat bu ekipmanlara süreli bir şekilde sahip olabilmeniz bu oyunun olumsuz yönlerinden bir tanesidir.

Oyun içine geçersek birden fazla oyun modu olduğunu görürüz. Bütün kullanıcılara hitap eden bir sistemi vardır ve oyun modlarında bulunan özellikler sayesinde oyuncuyu, oyundan soğutmamaktadır. Ölüm maçı, sabotaj, sancak savaşı, aranıyor, herkes tek, kartopu savaşı, eleme olmak üzere 7 adet mod bulunmaktadır. Şuanda okuduğunuzda yeni modlar eklenmiş ya da çıkartılmış olabilir. Bahsettiğimiz gibi 17 farklı harita bulunmaktadır şu anlık fakat her yeni yamada yeni haritalar gelindiği için bu sayı değişebilmektedir. Bunlardan bazıları şunlardır; Üsküdar sokakları, Safranbolu, düğün salonu, Trabzon uzun göl, kuzey Irak, inşaat ve metro gibi daha birden çok harita ile oyun zevki iki katına çıkıyor.

Oyunun tamamen ücretsiz olması kullanıcıları bu oyuna yönelten en büyük unsurlardan bir tanesidir. Oyununun içinde yansıtılan gerçekçilik de oldukça güzel düşünülmüştür. Silahla ateş ettiğinizde silahın sekmesi gibi birçok ayrıntıyı bizlere sunan Zula, Türk silahlarından bazılarını da oyun içinde konumlandırmış durumdadır. Oyuna yeni başlayan biri için belirli seviyeler vardır kolaydan zora doğru giden fakat oyunda profesyonel bir insan sizin karşınıza gelmeyecektir, herkes rütbesine göre oyunlar atabilmektedir. Ayrıca 10. seviyeye ulaştığınızda bir klana girme şansınızın bulunduğunu söyleyelim, isterseniz kendiniz de açabilirsiniz.

Z

Zula Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi : Windows 7/ 8/ 8.1/ 10 32-bit
  • İşlemci(CPU) : Intel Pentium 4 2.4 GHz veya AMD Athlon XP 2.5 GHz veya daha üstü
  • RAM : 1 GB
  • Ekran Kartı : NIVIDA GeForce 210 veya AMD Radeon X600 Series veya daha üstü
  • Harddisk : 2 GB boş alan.

Z

Zula Önerilen Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi : Windows 7/ 8/ 8.1/ 10 64-bit
  • İşlemci(CPU) : Intel Pentium 4 3.46 GHz veya AMD Athlon 64 4.0 GHz veya daha üstü
  • RAM : 2 GB
  • Ekran Kartı : NIVIDA GeForce GT 120 veya AMD Radeon X1900 GT veya daha üstü
  • Harddisk : 2 GB boş alan.

Z

Zula Fiyat ve Sonuç

Oyun tarzı olarak ülkemizde çıkan ilk oyun unvanına sahip olan Zula oldukça fazla ilgi görmeye başlamıştır. Grafikler açısından üst düzey bir performans sağlamasa da oynanışı gerçekten kullanıcıyı sarmaktadır. Türk oyuncular için ülkemizden bazı yerleri oyunda görmeleri, hem oyuna daha iyi alışmalarını hemde daha çok keyif almalarını sağlamaktadır. Sistem gereksinimi bakımında her bilgisayarın açabileceği bir sisteme sahip olması büyük bir avantaj diyebiliriz. Diğer oyun incelemelerinden haberdar olmak için takipte kalmayı unutmayın.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo